Vallistarnir til Føroya Stiftsstjórn og Próstadømisráðið

mentan23-02-2018 - 15:39 - Jóanis Nielsen

Fyrradagin, 21. februar kl. 19,00, var freistin at lata inn vallistar til Føroya Stiftsstjórn og Próstadømisráðið úti.


Inn komu tveir listar til nevndu val, og eru teir talmerktir í tí raðfylgju, ið teir vóru latnir valstýrinum.

Valið fer fram á kirkjuráðsfundi millum 5. og 21. mars 2018.

Atkvøðuseðlarnir skulu latast inn í seinasta lagi mikudagin 21. mars 2018 kl. 19,00.

Val til Føroya Stiftsstjórn 2018

Valevnislisti І

Valevni:
Jens Jensen Túnið 15, Tjørnuvík
Jógvan J. Ravnsfjall Skáltavegur 31, Klaksvík
Tummas Lauritsen Tvørgarðsgøta 31, Miðvágur

Stillarar:
Asbjørn Mikkelsen
Ólavur Magnussen
Hentze Klein Joensen
Dánial Martin Hansen
Ásbjørg á Hálvmørk
Dánial Eliassen
Dagbjørt Ólavsdóttir Hansen
Hans Jacob A. Lamhauge
Jónfríð Foldbo
Poulina Abrahamsen
Lena Dam
Petur Jacob Langgaard
Elsebeth V. Simonsen
Øssur Kjølbro


Valevnislisti ІІ
Valevni:
Marius T. Rein Láarvegur 44, Tórshavn

Stillarar:
Rógvi Reinert
Heini Holm
Jákup S. Simonsen
Bjartur Dalsgarð
Karl Michaelsen
Petur E. Djurhuus
Bente Kjær
Signar Dam
Fróði Olsen
Elvira Poulsen
Harald H. Haraldsen
Elsa J. Høgenni
Andrias Sjóará
Edvard Bjarnason


Val til Próstadømisráðið 2018

Valevnislisti 1

Valevni:
Edvin Joensen Heiðriksmørk 9, Leirvík
Eileen J. Ejdesgaard Innandalsvegur 68, Fuglafjørður
Ísak Mikladal Garðavegur 20, Klaksvík
Leivur Højgaard Gerðisvegur 18, Saltangará
Marjun A. Olsen Líðin 152, Ørðavík
Randi Niclasen Húsabrekka 13, Miðvágur
Rasmus Hansen Biskupsmerkur 2, Leirvík

Stillarar:
Hentze Klein Joensen
Ólavur Magnussen
Danial Martin Hansen
Ásbjørg á Hálvmørk
Dánial Eliassen
Dagbjørt Ólavsdóttir Hansen
Hans Jacob A. Lamhauge
Arndal á Mýrini
Nansi Johannesen
Torkil Haraldsen
Jónvør Guttesen
Tummas Lauritsen
Paulina Abrahamsen
Jónfríð Foldbo
Lena Dam
Petur Jacob Langgaard
Asbjørn Mikkelsen
Elsebeth V. Simosen
Øssur Kjølbro
Bergur Stórhamar
Birgir Toftheyggj

Valevnislisti 2

Valevni:
Bjarki Henriksen Áarbøur 1, Sandur
Elsa J. Høgenni Kráargøta 13, Tórshavn
Katrina L. Holm Varðabú 24, Tórshavn
Rósa Samuelsen Onundarvegur 13, Sandavágur
Sólrun Gleðisheygg Undir Kongavarða 39,5, Argir
Ulla Bærentsen Eiðisvegur 24, Vágur
Uni Danielsen Skraddaragøta 18, Hoyvík

Stillarar:
Marius T. Rein
Rógvi Reinert
Heini Holm
Jákup S. Simonsen
Bjartur Dalsgarð
Petur E. Djurhuus
Signar Dam
Karl Michaelsen
Bente Kjær
Fróði Olsen
Elvira Poulsen
Andrias Sjóará
Harald H. Haraldsen
Edvard Bjarnason


Vegna Valstýrið

Jógvan Fríðriksson, formaður