Rógvi hevur nú 4½ stig - bert ½ stig frá toppinum.

Talv: Runavík-Open

ítróttur16-11-2018 - 23:12 - Jóanis Nielsen

 6. umfar í RunavíkOpen er telvað í dag, spaniólin Oleg Korneev, sum undan hesum umfarinum lá fremstur við einum stigi, telvað í dag javnt ímóti Vitaly Sivuk frá Ukraina, sostatt ligggur Oleg Korneev nú fremstur við 5 stigum, næst honum koma Vitaly Sivuk, Vitaliy Bernadskiy, Vasily Papin og Rógvi Egilstoft Nielsen, sum allir hava 4½ stig.

Rógvi Egilstoft Nielsen vann í dag, ímeðan Høgni Egilstoft Nielsen tapti - Rógvi hevur nú 4½ stig, ímeðan Høgni hevur 3½ stig.

Sí niðanfyri - støðuna eftir 6. umfar, 6. umfar og paringina til 7. umfar.

7. og 8 umfar verða telvað í morgin - kappingin endar sunnudagin við 9. umfari.

Rank after Round 6

Rk.SNoNameFEDRtgPts. TB1  TB2  TB3 
11GMKorneev OlegESP25515,023,516,519,00
22GMSivuk VitalyUKR25514,522,514,516,25
34GMBernadskiy VitaliyUKR25444,521,514,514,50
46GMPapin VasilyRUS24834,521,014,014,75
511FMNielsen Rogvi EgilstoftFAI23394,520,013,015,25
65GMMaiorov NikitaBLR25104,021,515,013,00
79GMKarpatchev AleksandrRUS24164,021,513,513,25
810FMNielsen Hogni EgilstoftFAI24003,523,015,512,25
93GMMalakhatko VadimBEL25453,522,015,012,50
1015Schadd JanNED18423,518,512,58,75
117GMMiezis NormundsLAT24773,518,512,07,75
128IMKjartansson GudmundurISL24233,518,012,07,25
1316Skaale JanusFAI18393,019,013,08,00
1412Jacobsen Heidrikur T.FAI19353,018,013,05,00
1517Pinheiro Diamant JonatanSWE17893,016,010,05,75
1622Markensten MaxSWE16603,015,510,56,00
1725Fjallheim Benjamin ReinertFAI13403,014,510,54,50
1828Bjarnason BessiFAI03,012,08,04,50
1913Fjallheim Leif ReinertFAI19192,517,511,56,00
2014Berg Margar M.FAI18522,517,010,55,75
2121Hojgaard BrandurFAI17082,516,011,54,00
2219Olsen KajFAI17182,018,013,03,25
2318Apol Luitjen AkselssonFAI17352,017,512,54,00
2420Nielsen Jon I HorniFAI17102,016,511,54,00
2523Nielsen Suni I HorniFAI15631,517,011,53,50
2626Jacobsen MarkusFAI10761,514,510,51,50
2724Tummasarson Flovin M.FAI13781,014,010,00,50
2827Petersen EliasFAI10450,512,08,00,25

Annotation:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break3: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable


Pairings/Results

Round 6 on 2018/11/16 at 17:00

Bo.No.NameRtgPts.ResultPts.NameRtgNo.
12GMSivuk Vitaly25514½ - ½GMKorneev Oleg25511
25GMMaiorov Nikita2510½ - ½4GMPapin Vasily24836
310FMNielsen Hogni Egilstoft24000 - 1GMBernadskiy Vitaliy25444
412Jacobsen Heidrikur T.193530 - 1FMNielsen Rogvi Egilstoft233911
57GMMiezis Normunds24773½ - ½3GMMalakhatko Vadim25453
69GMKarpatchev Aleksandr241631 - 03Skaale Janus183916
714Berg Margar M.18520 - 1IMKjartansson Gudmundur24238
815Schadd Jan18421 - 0Fjallheim Leif Reinert191913
917Pinheiro Diamant Jonatan178921 - 02Nielsen Jon I Horni171020
1022Markensten Max166021 - 02Apol Luitjen Akselsson173518
1119Olsen Kaj171820 - 12Fjallheim Benjamin Reinert134025
1228Bjarnason Bessi021 - 0Nielsen Suni I Horni156323
1321Hojgaard Brandur17081 - 01Tummasarson Flovin M.137824
1426Jacobsen Markus1076½1 - 0½Petersen Elias104527



Pairings/Results - í morgin verða tvey umførð telvað.

Round 7 on 2018/11/17 at 10:00

Bo.No.NameRtgPts.ResultPts.NameRtgNo.
111FMNielsen Rogvi Egilstoft23395GMKorneev Oleg25511
26GMPapin Vasily2483GMSivuk Vitaly25512
34GMBernadskiy Vitaliy25444GMKarpatchev Aleksandr24169
47GMMiezis Normunds24774GMMaiorov Nikita25105
53GMMalakhatko Vadim2545FMNielsen Hogni Egilstoft240010
68IMKjartansson Gudmundur2423Schadd Jan184215
725Fjallheim Benjamin Reinert134033Jacobsen Heidrikur T.193512
816Skaale Janus183933Pinheiro Diamant Jonatan178917
928Bjarnason Bessi033Markensten Max166022
1013Fjallheim Leif Reinert1919Berg Margar M.185214
1118Apol Luitjen Akselsson17352Hojgaard Brandur170821
1220Nielsen Jon I Horni171022Olsen Kaj171819
1324Tummasarson Flovin M.13781Jacobsen Markus107626
1423Nielsen Suni I Horni1563½Petersen Elias104527