Talv FM-2015: Rógvi Egilstoft Nielsen er nýggjur føroyameistari

ítróttur05-04-2015 - 00:06 - Jóanis Nielsen

 Nýggjur føroyameistari í talvi er Rógvi Egilstoft Nielsen, næst honum er bróðurin Høgni Egilstoft Nielsen og nr. 3 er Martin Poulsen.

Eyðun Nolsøe, sum eisini hevði kjans av vinna meistaraheitið, tapti í dag ímóti Hans Kristian Simonsen, men nýggi føroyameistarin Rógvi Egilstoft Nielsen tapti eisini, tað var ímóti Martin Poulsen. Rógvi gjørdist føroyameistari við 6½ stigi nr. 2 gjørdist Høgni Egilstoft Nielsen við 6 stigum, nr. 3 gjørdist Martin Poulsen eisini við 6 stigum - somuleiðis fingu Hans Kristian Simonsen og Eyðun Nolsøe 6 stig, teir gjørdust ávikavíst nr. 4 og nr. 5.

Sí úrslitini frá í dag og endaligu støðuna niðanfyri.

Sí myndir HER.



9. Umfar tann 2015/04/04 kl. 11:00
Bo.Nr.RtgNavnÚrslitNavnRtgNr.
151851Jacobsen Heidrikur T.0 - 1Nielsen Hogni Egilstoft231110
262218Poulsen Martin1 - 0Nielsen Rogvi Egilstoft22764
371992Hansen Herluf1 - 0Danielsen Andrias17453
482174Simonsen Olavur½ - ½Vang Finnbjorn20442
592066Simonsen Hans Kristian1 - 0Nolsoe Eydun21641



Endalig støða eftir 9 umfør

Rk.BNr.NavnLandEloIEloNStig TB1  TB2  TB3 
14Nielsen Rogvi EgilstoftFAI229522766.524.500.06
210Nielsen Hogni EgilstoftFAI237323116.023.500.05
36Poulsen MartinFAI227422186.022.000.05
49Simonsen Hans KristianFAI212820666.021.501.06
51Nolsoe EydunFAI219421646.021.500.05
68Simonsen OlavurFAI220521745.020.500.04
72Vang FinnbjornFAI205920444.017.750.02
83Danielsen AndriasFAI186117452.06.500.02
97Hansen HerlufFAI203619922.04.750.01
105Jacobsen Heidrikur T.FAI194018511.55.000.01

2000: Flóvin Tór Næs, HT
2001: John Rødgård, VT
2002: Hans Kristian Simonsen, KT
2003: Martin Poulsen, HT
2004: Martin Poulsen, HT
2005: Carl Eli N. Samuelsen, VT
2006: Martin Poulsen, HT
2007: John Rødgård, VT
2008: Helgi Dam Ziska, HT
2009: Martin Poulsen, HT
2010: Olaf Berg, ST
2011: Helgi Dam Ziska, HT
2012: Rógvi Egilstoft Nielsen, ST
2013: Olaf Berg, HT
2014: Høgni Egilstoft Nielsen, ST
2015: Rógvi Egilstoft Nielsen, ST