Talv: Endaligu støðurnar í EM

ítróttur11-02-2018 - 21:21 - Jóanis Nielsen

 Seinastu umførini í EM kappingini í Finnlandi, eru telvað í dag t.v.s. 5. og 6. umfar. Vit hava niðanfyri endaligu støðurnar í øllum 5 bólkunum.


Í bólkinum U11 vóru tveir føroyingar við, teir vóru Elias Petersen, sum fekk 2 stig og Markus Jacobsen, sum fekk 1 stig - Tað var Axel Tunsjø úr Norra, ið vann bólkin, hann fekk 5 stig.

Final Ranking after 6 Rounds - Bólkur U11

Rk.SNoNamesexFEDRtgIPts. TB1  TB2  TB3  TB4 
12Tunsjø AxelNOR18945,019,522,017,000,0
23Kvaløy Aksel BuNOR18915,017,018,013,500,0
31Trost EdvinSWE19484,519,522,015,250,0
48Kääriäinen KaarleFIN13183,516,517,58,250,0
510Jaakkola NiklasFIN11543,514,515,56,250,0
65Gudmundsson Gunnar ErikISL14913,021,023,08,500,0
77Haile Batel GoitomwISL14213,015,016,05,000,0
86Wahlgreen NoahDEN14512,519,020,03,750,0
94AIMMoller Albert MechlenburgDEN17752,016,017,02,000,0
1011Petersen EliasFAI10482,014,015,04,500,0
119Gerdes SebastianSWE13051,015,016,02,000,0
1212Jacobsen MarkusFAI01,013,014,01,000,0

Í bólkinum U13 vóru eisini tveir telvarar úr Føroyum, teir vóru Luitjen Apol Akselsson, sum fekk 3½ stig og Jón í Horni Nielsen, sum fekk 1½ stig, tað var Elias Keso úr Finnlandi, sum vann bólkin, hann fekk 5 stig.

Final Ranking after 6 Rounds - Bólkur U13

Rk.SNoNamesexFEDRtgIPts. TB1  TB2  TB3 
17Keso EliasFIN18255,018,020,517,00
26Unneland MathiasNOR18604,017,519,010,50
34Rasti ArvinSWE18883,518,521,010,75
43Shehzad ShazilNOR18933,517,017,57,25
511Apol Luitjen AkselssonFAI16693,516,517,09,75
65Davidsson Oskar VikingurISL18713,515,516,06,75
72Wernberg HugoSWE19593,016,018,59,50
88Jaakkola KonstaFIN17663,015,516,05,00
91Liu CasperDEN19632,519,021,58,50
1010Luu RobertISL16802,514,014,55,00
1112Nielsen Jon í HorniFAI16501,516,517,01,75
129Ehrenreich SimonDEN17620,516,017,51,25


Í bólkinum U15 umboðaðu Leif Reinert Fjallheim og Suni í Horni Nielsen Føroyar. Leif fekk 1½ stig og Jón fekk 1 stig, svenskarin Hampus Sørensen vann bólkin hann fekk 4½ stig

Final Ranking after 6 Rounds - Bólkur U15

Rk.SNoNamesexFEDRtgIPts. TB1  TB2  TB3  TB4 
11Sörensen HampusSWE22564,519,021,515,000,0
25Easwaralingam AdeshDEN19924,519,020,514,750,0
34Wartiovaara OliverFIN20304,018,020,513,500,0
42Ingebretsen Jens ENOR21744,016,017,58,500,0
56Mai Alexander OliverISL19813,518,019,09,250,0
63Sjøberg IsakNOR20943,019,521,08,500,0
79Ytterberg FelixSWE18753,011,512,55,000,0
87Stage-Steffensen SanderDEN19132,518,019,06,000,0
910Aalto PatrikFIN18542,515,516,54,500,0
108Briem StephanISL18762,014,515,53,500,0
1111Fjallheim Leif ReinertFAI17521,516,517,53,000,0
1212Nielsen Suni í HorniFAI14541,013,515,02,000,0

Í bólkinum U17 umboðaðu Janus Skaale og Rógvi Mørkøre Føroyar, Janus fekk 3½ stig og Rógvi fekk einki stig, íslendingurin Hilmir Freyr Heimiisson vann bólkin, hann fekk 5 stig.

Final Ranking after 6 Rounds - Bólkur U17

Rk.SNoNamesexFEDRtgIPts. TB1  TB2  TB3  TB4 
15CMHeimisson Hilmir FreyrISL21365,018,520,015,500,0
21FMKeinänen ToivoFIN23474,519,022,017,000,0
32FMPantzar MiltonSWE22604,018,520,010,500,0
410Skaale JanusFAI17723,519,021,511,000,0
54Vestby-Ellingsen MadsNOR21603,519,021,010,750,0
68Thybo Thomas SøndergaardDEN20293,514,514,55,500,0
76Lund GunnarNOR21333,017,517,56,000,0
87Kistrup NicolaiDEN21153,016,516,54,500,0
99Mai Aron ThorISL19652,516,516,53,750,0
103CMPetersson Baldur TeodorSWE21612,013,513,51,500,0
1111Gurevicius LaurynasFIN17651,517,517,51,500,0
1212Mørkøre RógviFAI13790,014,015,50,000,0

Í bólkinum U20 umboðaðu Eli W Finnson og Rani B. Eyðfinsson Føroyar, Eli fekk 1½ stig og Rani fekk ½ stig, íslendingurin Oliver Aron Johannesson vann bólkin hann fekk 4½ sttig, tað fekk norðmaðurin Johannes Haug eisini, men innanhýsis uppgerðin gjørdi at íslendingurin vann.

Final Ranking after 6 Rounds - Bólkur U20

Rk.SNoNamesexFEDRtgIPts. TB1  TB2  TB3  TB4 
14FMJohannesson Oliver AronISL22634,518,519,013,000,0
21FMHaug JohannesNOR23554,517,520,515,000,0
33FMThorgeirsson Jon KristinnISL23194,017,520,513,250,0
42FMJogstad MartinSWE23213,519,522,512,000,0
55FMTuomainen FelixSWE22153,519,521,511,000,0
66Kristensen Bjarke HautopDEN21793,018,019,57,750,0
77Tumanov DmitriFIN21333,016,517,06,500,0
89Næss SarawNOR19663,015,516,04,000,0
98Le Besq AlexanderDEN21253,013,013,54,000,0
1011Kivimäki KasperFIN17382,014,014,52,000,0
1112Finnsson Eli W.FAI15951,514,014,53,250,0
1210Bø Rani Eyðfinnsson íFAI17450,515,517,00,750,0