Nýggjastu


97 bátsmanningar við á Fjarðastevnu í Vestmanna

ítróttur11-07-2020 - 11:26 - Jóanis Nielsen

Fjarðastevna verður í Vestmanna í dag.

Tilsamans 97 bátsmanningar vera við, tá FM-kappróður verður á fjarðastevnu í Vestmanna leygardagin, 36 barnamanningar og 61 vaksnar.

Báðir barnaróðrarnir verða avgjørdir við finaluriðli. Tað vil siga, at bátarnir fyrst rógva í tveimum riðlum, og síðan vera fimm teir bestu bátarnir í hvørjum riðli við í finaluni, sum verður avgerandi fyri FM-stigini.

Eisini genturóðurin hjá teimum vaksnu verður avgjørdur við einum finaluriðli.

Luttakandi manningarnar eru hesar:

Barnaróður gentur bólkur 1, startur kl. 13.00
13 Junkarin Kvívíkar Sóknar Róðrarfelag
12 Beinta Miðvágs Róðrarfelag
11 Firildur Froðbiar Sóknar Róðrarfelag
10 Sílið Havnar Róðrarfelag
Kemilux Títlingur Havnar Róðrarfelag
8 Dúgvan Sørvágs Róðrarfelag
7 Fiskurin Vágs Kappróðrarfelag
6 Havfrúgvin Vestmanna Ítróttafelag
5 Kollur Kollafjrðar Ítróttafelag
4 Teisin Argja Róðrarfelag

Barnaróður gentur bólkur 2, startur kl. 13.10
13 Ingibjørg Havnar Róðrarfelag
12 Havørnin Sandavágs Ítróttafelag
11 Svalan Vágs Kappróðrarfelag
10 Sævarmoy Klaksvíkar Róðrarfelag
9 Fípan Fagra Klaksvíkar Róðrarfelag
8 Ørnin Sandavágs Ítróttafelag
7 Blikur Argja Róðrarfelag
6 Hulda Froðbiar Sóknar Róðrarfelag
5 Ternan Kappróðrarfelagið NSÍ

Finalan verður kl. 14.45

Barnaróður dreingir bólkur 1, starttíð kl. 13.45
13 Svanur Skála
12 Fiskurin Vágs Kappróðrarfelag
11 Ternan Kappróðrarfelagið NSÍ
10 Tistil Froðbiar Sóknar Róðrarfelag
Kemilux Dúgvan Sørvágs Róðrarfelag
8 Títlingur Havnar Róðrarfelag
7 Sævarmoy Klaksvíkar Róðrarfelag
6 Silja ÍF Kappróður
5 Havfrúgvin Vestmanna Ítróttafelag

Barnaróður dreingir bólkur 2, starttíð kl. 13.55
12 Havørnin Sandavágs Ítróttafelag
11 Nísan Hvalvíkar-Streymnesar Róðrarfelag
10 Kollur Kollafjrðar Ítróttafelag
9 Falkur Hósvíkar Róðrarfelag
8 Súlan Sørvágs Róðrarfelag
7 Fenja ÍF Kappróður
6 Svalan Vágs Kappróðrarfelag
5 Frúgvin Miðvágs Róðrarfelag

Finalan verður kl. 15.15

6 mannafør kvinnur, startur kl. 16.10
10 Herningur Róðrarfelagið Knørrur
Kemilux Jarnbardur Róðrarfelagið Knørrur
8 Sølmundur Kappróðrarfelagið NSÍ

5 mannafør gentur bólkur 1, startur kl. 16.20
13 Kollur Kollafjrðar Ítróttafelag
12 Blikur (G) Argja Róðrarfelag
11 Sílið (G) Havnar Róðrarfelag
10 Teistin Argja Róðrarfelag
Kemilux Firvaldur Froðbiar Sóknar Róðrarfelag
8 Fípan Fagra (G) Klaksvíkar Róðrarfelag
7 Rókurin Miðvágs Róðrarfelag
6 Spógvin (G) Kappróðrarfelagið NSÍ
5 Hulda Froðbiar Sóknar Róðrarfelag

5 mannafør gentur bólkur 2, starttíð kl. 16.30
12 Hvassi Sunda Róðrarfelag
11 Ingibjørg Havnar Róðrarfelag
10 Jallurin Róðrarfelagið Knørrur
9 Drekin Havnar Róðrarfelag
8 Frúgvin Miðvágs Róðrarfelag
7 Falkur Hósvíkar Róðrarfelag
6 Ternan Kappróðrarfelagið NSÍ
5 Títlingur Havnar Róðrarfelag

Finalan verður kl. 17.20

6 mannafør menn, startur kl. 16.45
13 Páll Fangi Klaksvíkar Róðrarfelag
12 Rádni ÍF Kappróður
11 Gongurálvur Havnar Róðrarfelag
10 Hvessingur Hvalvíkar-Streymnesar Róðrarfelag
Kemilux Smyril Vágs Kappróðrarfelag
8 Sundabáturin Norðdepils-Hvannasunds Róðrarfelag
7 Hósvíkingur Hósvíkar Róðrarfelag
6 Tindur Róðrarfelagið Tindur
5 Strálan Strálan

8 mannafør, startur kl. 17.00
11 Ørvur Havnar Róðrarfelag
10 Argjabáturin Argja Róðrarfelag
Kemilux Nevið Reyða Klaksvíkar Róðrarfelag
8 Knørrur Róðrarfelagið Knørrur
7 Heiðabáturin Kappróðrarfelagið NSÍ

10 mannafør, startur kl. 17.35
10 Drekin Reyði Argja Róðrarfelag
Kemilux Ormurin Langi Róðrarfelagið Knørrur
8 Havnarbáturin Havnar Róðrarfelag

5 mannafør kvinnur, startur kl. 18.00
13 Ørnin Sandavágs Ítróttafelag
12 Báran Hvalvíkar-Streymnesar Róðrarfelag
11 Junkarin Kvívíkar Sóknar Róðrarfelag
10 Heykur Hósvíkar Róðrarfelag
Kemilux Erla Kongsdóttir ÍF Kappróður
8 Blikur Argja Róðrarfelag
7 Falkur Hósvíkar Róðrarfelag
6 Spógvin Kappróðrarfelagið NSÍ
5 Sílið Havnar Róðrarfelag
4 Teistin Argja Róðrarfelag

5 mannafar dreingir, startur kl. 18.30
15 Jallurin Róðrarfelagið Knørrur
14 Tambar RRóðrarfelagið Knørrur
13 Knúkur Róðrarfelagið Tindur
12 Tekla Klaksvíkar Róðrarfelag
11 Tjaldrið Kappróðrarfelagið NSÍ
10 Sævarmoy Klaksvíkar Róðrarfelag
Kemilux Heykur Hósvíkar Róðrarfelag
8 Fípan Fagra Klaksvíkar Róðrarfelag
7 Royndin Fríða Vágs Kappróðrarfelag
6 Teistin Argja Róðrarfelag
5 Drekin Havnar Róðrarfelag
4 Ørnin Sandavágs Ítróttafelag
3 Firildur Froðbiar Sóknar Róðrarfelag
2 Ingibjørg Havnar Róðrarfelag