Mynd: Eyðun Høgnesen.

Fleiri útróðrarbátar selja á Fiskamarknaðinum

vinna27-11-2017 - 14:06 - Jóanis Nielsen

 Fleiri útróðrarbátar hava verið úti í nátt, teir bjóðaðu veiðuna út á Fiskamarknaðinum.

Eisini bjóðar Niels Pauli eitt sløð út á Fiskamarknaðinum, Niels Pauli landaði í farnu viku.

Bátur/skip(Boat)

Avr. havn

VBAvr. dagur

Kg

Kr/Kg

Kr íalt


NIELS PAULI - ( TG 405 )HVALBIAR HAVN19-11-201724-11-2017

690

12,00

8.279,00

FALKURIN - ( FD 660 )TOFTA HAVN27-11-201727-11-2017

2.578

15,06

38.834,00

GORDRÚGVIN - ( FD 359 )EIÐIS HAVN27-11-201727-11-2017

1.925

16,04

30.875,00

BJØRGVIN - ( KG 503 )NFCS-KLAKSVíKAR HAVN27-11-201727-11-2017

1.300

15,35

19.950,00

NORÐSØKI - ( KG 538 )NFCS-KLAKSVíKAR HAVN27-11-201727-11-2017

1.980

14,87

29.445,00

HVÍTABERG - ( FD 464 )TOFTA HAVN27-11-201727-11-2017

2.485

16,28

40.450,00

MARIANNA - ( FD 322 )TOFTA HAVN27-11-201727-11-2017

1.010

16,22

16.380,00

GUSTI - ( FD 60 )LEIRVÍKAR HAVN27-11-201727-11-2017

1.275

15,51

19.770,00


Í alt fyri hesa sølu13.24315,40

203.983,00



 

 

Fiskur á søluni 2017-11-27 Kl. 10.00.00 

Fiskaslag - (Species)

Kg

Kr/Kg

Kr íalt


Toskur - (Cod)8.17516,97138.695,00
Hýsa - (Haddock)4.20513,0654.930,00
Hvítingur - (Whiting)444,09180,00
Upsi - (Saithe)20,000,00
Brosma - (Tusk)1906,741.280,00
Longa - (Ling)18011,672.100,00
Kongafiskur - (RedFish)1928,001.536,00
Blálonga - (Blue Ling)150,000,00
Steinbítur - (Catfish)50,000,00
Havtaska - (Monkfish)21022,914.812,00
Annar ráfiskur - (Other)2518,00450,00

Í alt fyri hesa sølu13.24315,40203.983,00