Falkurin, Norðsøki og Hvítaberg selja á Fiskamarknaðinum

vinna17-10-2017 - 10:22 - Jóanis Nielsen

 Útróðrarbátarnir, Falkurin, Norðsøki og Hvítaberg hava verið úti í nátt, teir selja á Fiskamarknaðinu.

Trýst á bátarnar fyri at síggja avreiðingarseðlarnar.

Bátur/skip(Boat)

Avr. havn

VBAvr. dagur

Kg

Kr/Kg

Kr íalt


FALKURIN - ( FD 660 )TOFTA HAVN17-10-201717-10-2017

1.179

14,80

17.453,00

NORÐSØKI - ( KG 538 )NFCS-KLAKSVíKAR HAVN17-10-201717-10-2017

760

14,70

11.170,00

HVÍTABERG - ( FD 464 )TOFTA HAVN17-10-201717-10-2017

1.080

15,03

16.235,00


Í alt fyri hesa sølu3.01914,86

44.858,00



 

 

Fiskur á søluni 2017-10-17 Kl. 10.00.00 

Fiskaslag - (Species)

Kg

Kr/Kg

Kr íalt


Toskur - (Cod)1.03516,8417.425,00
Hýsa - (Haddock)1.68514,2423.990,00
Hvítingur - (Whiting)1858,841.635,00
Brosma - (Tusk)307,33220,00
Longa - (Ling)3815,74598,00
Steinbítur - (Catfish)100,000,00
Havtaska - (Monkfish)3021,00630,00
Kalvi - (Halibut)660,00360,00

Í alt fyri hesa sølu3.01914,8644.858,00